Witôjtaż! Witajcie!

Witôjtaż!

Na nëch starnach nalézeta mòje kaszëbsczé felietónë, wiérztë a òpòwiescë, chtërne bëłë  drëkòwóné m.jin. w Nordze – dodôwkù do Dziennika Bałtyckiego a téż w cządnikù Pomerania. Czej szłë òne  w swiat na papiórze, tej téż niech żëją w wirtualnym swiece. Mòże kòmù, dze, czedë mdą òne do czegò brëkòwné. Òkróm te nalézeta tu kaszëbskò-pòlsczi słowôrz a téż wiadła, czekawòstczi i pludrë z kaszëbsczégò swiata.

Rôczã do czëtaniô

Róman Drzéżdżón

Witajcie!

Na tych stronach znajdziecie moje kaszubskie felietony, wiersze i opowieści, które były drukowane m.in. w Nordzie – dadatku do Dziennika Bałtyckiego oraz w miesięczniku Pomerania. Jak poszły one w świat na papierze, tak też  niech żyją w wirtualnym świecie. Może komuś, gdzieś, kiedyś będą one do czegoś potrzebne. Oprócz tego znajdziecie tu słownik kaszubsko-polski oraz informacje, ciekawostki i plotki z kaszubskiego świata.

Zapraszam do czytania

Roman Drzeżdżon

4 Replies to “Witôjtaż! Witajcie!”

 1. Dzień dobry,
  chciałbym wysłać do Państwa zamówienie tot. zakupu płyt
  proszę o wskazanie adresu email lub nr faksu.
  Zamówienie dot.70 płyt pt. „Żëcé i przigòdë Remùsa” – 5,00 zł/szt.
  20 płyt pt. „We Dwa Kònie” – 25,00 zł/szt.
  Łączny koszt zamówienia wynosi: 850,00 zł
  Proszę o kontakt w tej sprawie
  Iwona Curlej-Paszke

 2. Pani Iwono, w tej sprawie proszę skontaktować się z p. Tomaszem Fopke: fopke[TO WYTNIJ]@wp.pl lub zajrzeć na stronę http://www.fopke.pl. W razie potrzeby proszę napisać na mój adres belok1[TO WYTNIJ]@o2.pl. Pozdrówczi
  Rómk

 3. Witam
  Jestem studenktą grenadzkiego uniwersytetu Hiszpanii i bardzo jestem zainteresowana Kszubami i ich dwujęzycznością.
  Sama mam korzenie kaszubskie, pochodzę z Gdyni.

  Obednie jestem w Rosji, gdzie pracuję nad dwujęzycznością u takiego narodu nazwanego Udmurtami. Chciałąbym porównać dwujęzyczność Udmurtów i Kaszubów. Oba te narody mają posobne historie, podobnie walczą o język.

  Bym bardzo Pana prosiła o kontakt na maila mirelagdy@gmail.com. Chciałabym przesłać Panu do wypełnienia którtką, 10minutową ankietę, która bardzo może pomóc w mojej pracy, której publikacja będzie tutaj w Rosji.

  Czekam i liczę na pomoc!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Ne starnë ùżëwôją kùszków (an. cookies). Przezérając je bez zjinaczi ùstôwù przezérnika dôwôsz zgòdã do jich spamiãtëwaniô.